Pielgrzymka


SANKTUARIA PODKARPACKIE Z WIZYTĄ WE LWOWIETermin: 18-22 czerwiec 2018

caritas Dzień 1
Podstawienie autokaru. Przejazd do miejscowości Ostrowy Tuszowskie, gdzie zobaczymy sanktuarium Matki Bożej z Puszczy. Pierwszy kościół który tu powstał był drewniany, konsekrowany około 1630 roku przez biskupa Tomasza Oborskiego. Z powstaniem tej świątyni związana jest legenda o której z pewnością zostanie nam opowiedziana na miejscu. W świątyni znajduje się obrazem "Madonny z Puszczy". Tradycja mówi, że pochodzi z Rzymu i jest czczony jako łaskami słynący szczególnie w chorobach oczu. Następnie przejazd do Cmolas gdzie zobaczymy filialny kościół Narodzenia NMP (dawniej szpitalny kościół Przemienienia Pańskiego). Wnętrze (zarówno ściany, jak i strop) pokryte są późnobarokowymi malowidłami figuralno- ornamentalnymi z iluzjonistycznymi podziałami architektonicznymi (ok. 1735 r.). Wyposażenie pochodzi z 2. poł. XVII w., ołtarz główny z ok. 1674 r. Szczególnym zabytkiem jest portret (scena widzenia) ks. Borowiusza, zawieszony na płn. ścianie prezbiterium. W tle ukazano XVIII-wieczną panoramę Cmolasu z dwoma kościołami (parafialnym i szpitalnym) oraz domem ubogich. Następnie przejazd w okolice Rzeszowa. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Wieczorem pokaz multimedialny w Paku Fontann (uzależnione od godziny przyjazdu).

Dzień 2

caritas Śniadanie. Spacer po Rzeszowie. Zobaczymy min. kościół farny św. Stanisława i św. Wojciecha, rynek i ratusz, dawny konwent oo. pijarów, zamek i letni pałac Lubomirskich, okrągła kładka dla pieszych (jedyna w Europie), zespół klasztorny oo. bernardynów, Park Papieski. Czas wolny a następnie przejazd do miejscowości Borek Stary gdzie znajduje się tzw. „Jasna Góra Różańcową” – dominikańskie sanktuarium Matki Bożej Boreckiej. Zwiedzanie barokowego kościoła z cudownym obrazem Matki Bożej Boreckiej. Po mszy świętej odprawimy Drogę Krzyżową. Przejazd do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej w miejscowości Markowa. Zwiedzanie. Następnie powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

caritas Dzień 3
Śniadanie. Przyjazd do Lwowa. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Lwowa: przejazd przed Dworcem, ks. Elżbiety, katedra św. Jura, Politechnika Lwowska, Ossolineum, Galeria malarstwa, ul. Akademicka, ul. Piekarska na cmentarz Łyczakowski- zwiedzanie cmentarza (w tym oczywiście cmentarza Obrońców Lwowa); -Dalej na Starówkę ul. Łyczakowska, parking; -Piesze zwiedzanie Starówki: Wały Gubernatorskie, pomnik Nikifora, ks. Dominikanów (zewnątrz), ul. Ormiańska, katedra Ormiańska (wchodzimy do środka); dalej cerkiew Przemienienia Pańskiego (zewnątrz, w miarę możliwości czasu wchodzimy do środka); Opera, dalej przejście wałami Hetmańskimi od pomnika Szewczenki do pomnika Mickiewicza; powrót z powrotem na Starówkę: – Katedra katolicka (wchodzimy do środka) i Kaplica Boimów (wchodzimy do środka); Rynek Główny i zakończenie wycieczki na Rynku przy fontannie Neptuna. Czas wolny. Nocleg we Lwowie – obiadokolacja i nocleg.

caritas Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do Sanoka – Skarbca Bieszczadów i spacer z przewodnikiem po najcenniejszych zabytkach w obrębie starówki: Wzgórze zamkowe, Ławeczka Szwejka i Rynek, kościół Franciszkanów, fundamenty kościoła Św. Michała, w którym ślub brał Władysław Jagiełło. Przejazd do Rymanowa –Huta Szkła Sabina–szklane arcydzieła i pokaz dmuchania szkła. Przejazd do Skansenu w Bóbrce – Muzeum Przemysłu Naftowego im. I. Łukasiewicza, który znajduje się na terenie ciągle działającej kopalni ropy naftowej. To tu narodził się petro- przemysł i gdzie znajduje się pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej. Przejazd do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Następnie przejazd na punk widokowy z warowni obronnej z XIV w. - ruiny Zamku Kamieniec w Odrzykoniu.

caritas Dzień 5
Śniadanie i wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną do Trójmiasta. Po drodze zatrzymamy się w Sandomierzu, zwiedzanie miasta m.in.: Brama Opatowska, Stare Miasto, ratusz z XIV w., Dom Długosza, gotycka katedra Narodzenia NMP z bizantyjsko-ruską polichromią, zamek, kościół św. Jakuba, którego mury jako jedyne przetrwały tatarski najazd i zniszczenie całego Sandomierza Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.
Uwaga: Za dodatkową opłatą ok 30 pln/ os, proponujemy zamówić obiad

Cena: 1 050 pln / os

Cena zawiera:
- przejazd autokarem
- 4 x nocleg z wyżywieniem (4 x obiadokolacje , 4 x śniadanie)
- opiekę pilota - przewodnika
- ubezpieczenie KL i NNW
- wejścia do wybranych obiektów

Cena nie zawiera:
- dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
- dodatkowych atrakcji, które zostały wpisane jako opcje dodatkowe
- dodatkowych atrakcji, które nie zostały wspominane w programie.
- Wydatków osobistego charakteru
- dopłaty do pokoju jednoosobowego.

UWAGA:
- Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie
- Wyjazd ma charakter pielgrzymkowy – podczas realizacji programu będą odprawiane Msze Święte w Kościele lub w hotelu.
- W celu zapisania się na wyjazd niezwłoczne jest wpłacenie zaliczki 200 pln do dnia 10-02-2018 do biura podróży „Damtour” z siedzibą w Kartuzach (osobiście/ poprzez przelew) lub w parafii św. Maksymiliana Kolbe u ks. Władysława Pałysa
- wyjazd zagraniczny- niezbędne jest posiadanie PASZPORTU ważnego min. 6 miesięcy od daty powrotu – kopię paszportu ze zdjęciem będzie trzeba dostarczyć do biura.

Zapisy i informacje:
Ks. proboszcz Władysław Pałys
Parafia rzymskokatolicka pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Gdynia Witomino, ul. Konwaliowa 13, 81-651 Gdynia Witomino
58 624-26-70 kom 519349861
lub
Kontakt do biura:
Chęć udziału można zgłaszać telefonicznie do biura od poniedziałku do piątku w godz. 10:00- 16:30 tel.: + 48 600 817 667 lub mailowo: group@damptour.eu

Zaliczki na pielgrzymki można wpłacać w formie gotówki lub na konto Uwaga: zawsze dopisek: pielgrzymka z ks Władkiem, imię i nazwisko za jaką pielgrzymkę.

Płatności:
aby usprawnić proces zapisów i płatności prosimy dokonywać wpłat na nr konta:
Konto w PLN - 33 1090 1098 0000 0001 3512 3085 - Odbiorca Damptour
Konto w EUR - PL 72 1090 1098 0000 0001 3512 3159 - Odbiorca Damptour Kod SWIFT: WBKPPLPP
Konto w USD PL 69 1090 1098 0000 0001 3512 3116 - Odbiorca Damptour Kod SWIFT: WBKPPLPP