Pielgrzymka


„W SŁOŃCU SARDYNII – PIELGRZYMKA”


Cagliari -Castello - Laguna Molentargius – Góra Monte Urpin – Gesturi – Barumini – Mamoiada – Calangianus - Castelsardo -
Palau – wyspa La Mandela – wyspa Caprera - wybrzeże Szmaragdowe - Porto Cervo – Alghero - przylądek Capo Caccia –
Bosa – Oristano – półwysep Sinis – Tharros – Cagliari - Saint Antioco - Calasetta

Sardynia to „wyspa skarbów” archeologii, natury i tradycji. Na przestrzeni wieków zasiedlali ją Fenicjanie, Kartagińczycy, Arabowie, Hiszpanie, Austriacy i Włosi. Wyspa jest wyraźnie podzielona na nastawione na turystykę wybrzeża i dzikie tereny pasterskie w głębi wyspy. Północ wyspy to nie tylko tereny ulubione przez milionerów, ale również piękne romańskie kościoły. Środkowa Barbagia i wybrzeże wschodnie to niedostępne tereny gór Gennargentu. Rejony południowe i zachodnie kryją natomiast ruiny miast z czasów punickich i rzymskich.


Termin: 3-10.10.2018

caritas

Dzień 1
Przejazd autokarem do Modlina. Wylot z Modlina do Włoch-Cagliari. Przylot o godzinie 9:05. Przejazd do centrum miasta Castello. Zobaczymy wieże Torre dell'Elefante e Torre di San Pancrazio. Czas wolny. Przejazd na Mszę Świętą do Bazyliki Matki Bożej Bonarii. Następnie panoramiczny objazd miasta. Droga prowadzi wzdłuż Laguny Molentargius będziemy mogli zobaczyć różowe flamingi, które od 1993 roku wybrały to miejsce do zakładania gniazd. Następnie zatrzymamy się na szczycie góry Monte Urpinu aby podziwiać krajobrazy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień 2
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Gesturi na Mszę Świętą. Następnie przejazd do Barumini i zwiedzanie kompleksu nuragijsckiego Su nuraxi wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dalsza droga prowadzi do miejscowości Mamoiada, zobaczymy bacówkę pasterzy zwaną – ovile.( Możliwość zorganizowania obiadu ze specjałów kuchni sardyńskiej - sery, wędliny, pieczony prosiak, duszona jagnięcina, chleb carasau, wino Cannonau, które wpływa na długowieczność Sardyńczyków oraz lokalne nalewki – cena od osoby 25 euro ). Następnie odbędziemy krótki spacer po głównej ulicy Orgosolo, miasteczka słynącego z murali. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

caritasDzień 3
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Calangianus, gdzie zwiedzimy Muzeum Korka. Msza święta. Przejazd do miejscowości Castelsardo. Tam zwiedzimy zamek, i muzeum plecionki śródziemnomorskiej Następnie spacer po Starym Mieście, gdzie zobaczymy Katedrę Sant'Antonio Abate oraz Kościół Santa Maria delle Grazie, oraz słynną skałę słonia – roccia dell'elefante – uformowaną przez erozję wiatru. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

caritasDzień 4
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Palau, skąd przepłyniemy na wyspę La Maddalena, spacer główną ulicą niedaleko portu. Msza święta. Przejazd na sąsiednią wyspę Caprera i zwiedzanie muzeum Giuseppe Garibaldiego. Następnie przepłynięcie promem do Palau skąd przejedziemy na Wybrzeże Szmaragdowe, oraz do portu Costa Smeralda, czas na zrobienie zdjęć. Dalsza droga do Porto Cervo, tu obaczymy mały kościółek Stella Maris, w którym znajduje się obraz Madonny, namalowany przez sławnego hiszpańskiego malarza El Greco. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

caritasDzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Alghero, miasto położone na zachodnim wybrzeżu Sardynii. Rejs statkiem na przylądek Capo Caccia, gdzie zwiedzimy słynne groty Neptuna. Powrót do portu i czas wolny na zakup pamiątek. Następnie zwiedzimy starówkę miasta Alghero, z przepiękną Katedrą oraz pozostałościami po hiszpańskich wieżach obronnych. Msza Święta. Następnie przejazd do miasteczka Bosa, położonego nad rzeką Tempo. Krótki spacer oraz (możliwość degustacji typowego dla tego miasta wina deserowego - Malvasia di Bosa )Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

caritas

Dzień 6
Śniadanie. Msza Święta w Katedrze w Oristano. Przejazd na półwysep Sinis, który jest chronionym, dziewiczym miejscem, ze względu na unikalne gatunki fauny i flory. Przemieścimy się do miasta Tharros, zobaczymy wieżę obronna Torre di San Giovanni. Możliwość degustacji Bottargi –rybia ikra przygotowana po Sardyńsku ( cena 15 euro/os. ) Dalej wizyta w Muzeum Giganti di Mont'e Prama. Przejazd do Cagliari. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

caritas

Dzień 7
Śniadanie. Przejazd na wysepkę – miejscowość Saint Antioco. Jest to wioska rybacka z niesamowitymi widokami, winnicami i miejscową kuchnią. Msza Święta w Bazylice Świętego Antiocha, oraz możliwość zwiedzenia Katakumb. Zwiedzimy Muzeum Ferruccio Barecca, oraz Tophet. Możliwość zorganizowania obiadu w gospodarstwie agroturystycznym ( cena od osoby 25 euro ) Panoramiczny objazd po wyspie i przejazd do Calasetta. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko i wylot do kraju. Powrót do TrójmiastaCena: 900 zł + 565 EUR / os

Cena zawiera:
- przelot na trasie Warszawa Modlin-Cagliari-Warszawa Modlin
- przejazd autokarem na całej trasie
- ubezpieczenie KL i NNW
- opiekę pilota przewodnika w języku polskim
- zakwaterowanie w hotelach 3*** w pokojach 2,3 osobowych
- 7 śniadań,
- 7 obiadokolacji
- bagaż podręczny

Cena nie zawiera:
wstępów i rejsów:
- Barumini – 8 eur/os.,
- muzeum Korka – 3 eur/os.,
- Zamek i muzeum plecionki 2 eur/os,
- bus do Castelardo 2 eur/os,
- prom na Magdalenę 18 eur/os.,
- Muzeum Giuseppe Garibaldiego – 6 eur/os.,
- Groty Neptuna – 28 eur/os.,
- Tharros + muzeum Gigantów – 6 eur/os.,
- Kolejka w Tharros – 4 eur/os.,
- muzeum archeologiczne + Tophet – 7 eur/os.,
- Katakumby w Bazylice Sant’Antico – 4 eur/os.)
- obiadów i degustacji ( z pasterzami - 25 eur/os., degustacji bottargi – 15 eur/os., oraz obiadu na wyspie Sant Antioco - 25 eur/os. )
- bagaży rejestrowanych
- dodatkowych świadczeń nie zawartych w programie

UWAGA:
- Program ramowy, możemy go dowolnie modyfikować na państwa życzenie, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- Ceny wstępów oraz przelotów mogą ulec zmianie ( niezależnie od biura )
- Możemy powiększyć kwotę wycieczki o cenę wstępów
- Kalkulowano dla kursu euro 4,30 zł
- realizacja wyżej wymienionych świadczeń następuje po podpisaniu umowy

Zapisy i informacje:
Ks. proboszcz Władysław Pałys
Parafia rzymskokatolicka pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Gdynia Witomino, ul. Konwaliowa 13, 81-651 Gdynia Witomino
58 624-26-70 kom 519349861
lub
Kontakt do biura:
Chęć udziału można zgłaszać telefonicznie do biura od poniedziałku do piątku w godz. 10:00- 16:30 tel.: + 48 600 817 667 lub mailowo: group@damptour.eu

Zaliczki na pielgrzymki można wpłacać w formie gotówki lub na konto Uwaga: zawsze dopisek: pielgrzymka z ks Władkiem, imię i nazwisko za jaką pielgrzymkę.

Płatności:
aby usprawnić proces zapisów i płatności prosimy dokonywać wpłat na nr konta:
Konto w PLN - 33 1090 1098 0000 0001 3512 3085 - Odbiorca Damptour
Konto w EUR - PL 72 1090 1098 0000 0001 3512 3159 - Odbiorca Damptour Kod SWIFT: WBKPPLPP
Konto w USD PL 69 1090 1098 0000 0001 3512 3116 - Odbiorca Damptour Kod SWIFT: WBKPPLPP