Pielgrzymka


Gruzja - kraj wybrany przez Boga


Tbilisi - Ananuri - Kazbegi - Bodbe – Signagi – Weliscyche – Gori - Uplistsikche -
Bordżomi – Wardzia – Gelati – Kutaisi – Batumi - Ureki – Mcchety


Termin: 6-16.10.2018

Dzień 1
Spotkanie na lotnisku w Gdańsku o godzinie 16:00, wylot do Warszawy o godzinie 18:00, przylot o 18:55. Wylot z Warszawy o 22:30.

Dzień 2
Przylot na lotnisko w Tbilisi o godzinie 4:05. Spotkanie z przewodnikiem. Zakwaterowanie i śniadanie w hotelu. Następnie zwiedzanie Tbilisi zaczynając od starej części miasta: Metekhi- świątynia zbudowana w XIII w. Możemy nasycić się pięknym widokiem starego miasta, przejazd kolejką linową do twierdzy Narikala (IV w), z której rozpościera się widok na całe miasto, zaś po drugiej stronie rozpościera się widok na ogród botaniczny. Spacer do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe, które zawsze były i nadal są wizytówką Tbilisi, bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców miasta). Przez znane uliczki Szardeni kontynuujemy nasz spacer do Bazyliki Anczyschati, najstarszej cerkwi miasta z VI w., kończymy zwiedzanie przy teatrze Gabriadze. Następnie kolacja w lokalnej restauracji z show programem - tańcami narodowymi. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd przez Gruzińską Drogę Wojenną, pośród gór Wielkiego Kaukazu. Po drodze zwiedzimy twierdzę Ananuri (XVII w.) z przepięknym widokiem na sztuczne jezioro Żinwali. Przejazd do miasteczka Kazbegi, głównego miasta w regionie Khewi. Następnie droga na wzgórze Gergeti (XIVw.), które fascynuje turystów niesamowitym widokiem na miasteczko i góry kaukaskie. Wjazd samochodami typu 4x4 do klasztoru Sameba, z którego widać szczyt góry Kazbeg ( 5047 m) - po gruzińsku „Mkinvartsveri” czyli zmarznięty, lodowy szczyt – jest on trzecim pod względem wysokości w Gruzji. Przejazd do Tbilisi. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Wyjazd do Kacheti - jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Zwiedzanie klasztoru żeńskiego w Bodbe. Przejazd do Sighnaghi -„miasta wiecznej miłości” położonego na wzgórzu, pośród rozległej winnej równiny. Zobaczymy mur Signagi który, oferuje spektakularne widoki. Tutaj można podziwiać „wciśniętą” pomiędzy pasmem Głównego Wielkiego Kaukazu i Górami Gomborskimi Równinę Alazani. Przejazd do Weliscyche, zwiedzanie 300 - letniej piwnicy, następnie obiad wraz z degustacją wina i wódki. Warsztaty Kulinarne: Pieczenia chleba. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 5
Śniadanie. Wyjazd do Uplistsikhe - największego skalnego miasta na terenie Gruzji i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku, oraz kwalifikowanego na najstarszy zabytek ( osadę ) w Gruzji (II tys. p.n.e.) Po drodze zatrzymamy się na „foto stop” przy domu – muzeum J. Stalin. Następnie przejazd do Parku w Bardżomi - gdzie możemy się napić zdrowych wód mineralnych bezpośrednio ze źródła. Dojazd do Wardzii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 6
Śniadanie. Wyjazd do Wardzii. Wardzię zaczęto budować za panowania Jerzego III w 1185 roku, natomiast ukończono – pod rządami jego córki, królowej Tamary. Była ona jednym z największych miast Gruzji i dziś robi niesamowite wrażenie swoimi jaskiniami, tunelami, schodami wykutymi w skale. Wardzia powstała w zachodniej ścianie głębokiego kanionu rzeki Mtkwari inaczej zwanej Kury. Do dziś zachowało się ponad 250 komnat na 13 poziomach oraz fragmenty sieci tuneli, korytarzy, schodów i systemu wodno - kanalizacyjnego. Przez lata była jednym z głównych ośrodków kulturowo - religijnych monarchii gruzińskiej. Po drodze zwiedzimy Zespół Klasztorny w Gelati (1106 r) z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk, gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Kompleks powstał w złotych czasach gruzińskiej monarchii. Jego fundatorem był król Dawid Budowniczy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kutaisi.

Dzień 7
Śniadanie. Przejazd do Batumi stolicy rejonu Adżarii. Spacer po sławnym nadmorskim bulwarze. Batumi - miasto malowniczo położone nad Morzem Czarnym. Zwiedzanie Piazza, Pałac Europy, spacer promenadą. Czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu w Ureki.

Dzień 8
Śniadanie. Czas na wypoczynek na plaży w Ureki – jest to uzdrowisko nad Morzem Czarnym. Plaża ukształtowana w kolorach szarości i czerni, przyciąga turystów niesamowitym klimatem, a drobny, szary i magnetyczny piasek świetnie komponuje się z krajobrazem uzdrowiska. Ureki jest wspaniałym miejscem do wypoczynku z dala od tłumów. Następnie obiadokolacja w hotelu i nocleg.
Oraz Fakultatywnie: Ureki – Gonio – Keda – Machuncety wodospad – Batumi – Ureki
Śniadanie. Zwiedzanie jednego z najstarszych zabytków Batumi - twierdzy Gonio, która została założona przez Rzymian w I wieku p.n.e. Następnie wyjazd do Keda, gdzie w adżarskim domu posmakujemy 4 różnych lokalnych win. Przejazd do Machunceti nad wodospad, i postój przy moście Tamary. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Cena wycieczki fakultatywnej (30 EUR/os. minimum 20 osób)

Dzień 9
Śniadanie. Czas na wypoczynek. Plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10
Śniadanie. Przejazd do Mcchety, która byłą pierwszą stolicą Gruzji i absolutnym centrum religijnym. Odwiedzimy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg: legendy pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po drodze zatrzymamy się w Szrosza – Rynek ceramiczny. Czas wolny w mieście. Przejazd do Tbilisi. Wieczorem kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

Dzień 11
Odbiór pakietów śniadaniowych. Transfer z hotelu na lotnisko. Wylot do Polski o 04:50 z międzylądowaniem w Warszawie. Przylot do Warszawy o 6:35 WARSZAWA. Wylot z Warszawy do Gdańska o 7:30. Przylot do Gdańska o 8:25.

Cena: 600 euro + 1500 PLN / os

Cena zawiera:
- Przelot samolotem na trasie Gdańsk – Warszawa – Tbilisi – Warszawa – Gdańsk ( bagaż podręczy 8 kg i rejestrowany 20 kg )
- przejazdy autokarem
- opiekę lokalnego przewodnika
- Zakwaterowanie: 5 x noclegów w Tbilisi; 1 nocleg w Wardzii; 1 x nocleg w Kutaisi; , 3 x noce w Ureki;
- Wyżywienie 9 x Śniadanie, 9 x obiadokolacja, 1 obiad ( hotele i pensjonaty, pokoje 2-3 osobowe)
- Bilety wstępów do wybranych obiektów: Wjazd koleją linową w Tbilisi, Upliscyche; Park Borjomi; Wardzia;
- Degustacja 2x rodzaj wina i czaczy (rodzaj wódki gruzińskiej)
- Warsztaty kulinarne: Pieczenia chleba;
- Przejazd samochodami 4 x 4 w Kazbegi
- Ubezpieczenie KL i NNW wraz z ubezpieczeniem od chorób przewlekłych
- Opłata na TFG ( obowiązkowa opłata )

Cena nie zawiera:
- ewentualnej dopłaty do pokoju 1 osobowego 185 EUR
- Innych świadczeń nie wymienionych w programie
- Napiwków dla kierowcy i przewodnika
- Oraz Fakultatywnie: Ureki – Gonio – Keda – Machuncety wodospad – Batumi – Ureki w kwocie 30 eur/os – DLA MIN. 20 OSÓB
- Podczas wyjazdu będą realizowane Msze Święte
- Wycieczka zagraniczna- potrzebny dowód lub paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.
- Napojów alkoholowych podczas posiłków

Zapisy i informacje:
Ks. proboszcz Władysław Pałys
Parafia rzymskokatolicka pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Gdynia Witomino, ul. Konwaliowa 13, 81-651 Gdynia Witomino
58 624-26-70 kom 519349861
lub
Kontakt do biura:
Chęć udziału można zgłaszać telefonicznie do biura od poniedziałku do piątku w godz. 10:00- 16:30 tel.: + 48 600 817 667 lub mailowo: group@damptour.eu

Zaliczki na pielgrzymki można wpłacać w formie gotówki lub na konto Uwaga: zawsze dopisek: pielgrzymka z ks Władkiem, imię i nazwisko za jaką pielgrzymkę.

Płatności:
aby usprawnić proces zapisów i płatności prosimy dokonywać wpłat na nr konta:
Konto w PLN - 33 1090 1098 0000 0001 3512 3085 - Odbiorca Damptour
Konto w EUR - PL 72 1090 1098 0000 0001 3512 3159 - Odbiorca Damptour Kod SWIFT: WBKPPLPP
Konto w USD PL 69 1090 1098 0000 0001 3512 3116 - Odbiorca Damptour Kod SWIFT: WBKPPLPP