Pielgrzymka


Cud w Sokółce i GRODNOTermin: 9-12.06.2018

caritas Dzień 1 - 9.06
Podstawienie autokaru. Przejazd do Sokółki. Zwiedzanie Sanktuarium Cudu Eucharystycznego- Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu/ domu pielgrzymka. Kolacja i nocleg.

Dzień 2 - 10.06
Śniadanie i przejazd do Grodna. Spotkanie w Grodnie, zapoznanie się z przewodnikiem, transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie w godzinach południowych przyjazd do centrum miasta GRODNO (wycieczka objazdowa) - miasto królewskich zamków, kościołów, pałaców. Zapoznamy się ze starą częścią miasta. Zobaczymi min.: stary zamek - rezydencja króla Stefana Batorego (XVI wiek), Nowy zamek - rezydencja ostatniego króla Rzeczypospolitej Stanisława Augusta Poniatowskiego (XVIII w.), kościół Św Ksawerego (zabytek baroku XVII-XVIII w.), cerkiew Borysa i Gleba - pomnik grodzieńskiej architektonicznej szkoły (XII w.), prawosławną katedrę Swięto-Pokrowska oraz cerkiew zbudowana na pamiątkę o żołnierzach i oficerach, którzy zginęli w rosyjsko-japońskiej wojnie 1905-1907r. (XX w.). Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Wizyta w Muzeum Elizy Orzeszkowskiej. Następnie czas wolny. Następnie powrót do hotelu. Nocleg.

caritas Dzień 3 - 11.06
Śniadanie w hotelu. Przejazd nad Kanał Augustowski. Podczas wycieczki zatrzymamy się aby podziwiać forty twierdzy obronnej z czasów pierwszej i drugiej Wojny Światowej. Najbardziej znanym spośród nich jest Fort №2, naprzeciwko wsi Naumowiczy. Podczas wycieczki zobaczymy też min. jednostkę straży granicznej imienia bohatera porucznika Wiktora Usova, pałacowo - parkowy zespół magnatów Wolowiczów z XVIII-XIX wieku w Swiacku. Następnie przejazd nad Kanał Augustowski-odwiedzimy szluzy w miejscowościach Dombrówka i Niemnowo. Rejs po Kanale Augustowskim. Przejazd do Grodna- zwiedzanie Muzeum Religii oraz wieczorna Msza Święta w Katedrze (kościół Farny) lub w kościele Bernardyńskim. Powrót do hotelu i obiadokolacja.

Uwaga: Za dodatkową opłatą ok. 6,5 euro/ os proponujemy zamówić obiad dla grupy w Gospodarstwie Agroturystycznym.

Uwaga nr.2 Zamiast zwykłej obiadokolacji proponujemy uroczystą obiadokolację z muzyką – bogate menu bankietowe, przekąski, danie główne, zupa, deser , herbata/ kawa, 50-100 gramów alkoholu. Dodatkowy koszt ok. 18 euro/ os

caritas Dzień 4 - 12.06
Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Wyjazd do Odelska. Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie kościoła w Kopciówce (1936r.). Tu można zobaczyć ikonę z Fary Witowta. Przyjazd do Оdelsku. Podczas zwiedzania zobaczymy drewniany kościół WNMP z 1490 roku. na rozkaz i z funduszy wielkiego księcia litewskiego i króla Polski Kazimierza IV. Kościół zachowany i czynny do dzisiaj i jest główną atrakcją wsi. Czas wolny. Następnie wyjazd do Korobczyc – miasto leży niedaleko Grodna (koło 7 km). Tu znajduje się zespół szlacheckiej siedziby zbudowany w stylu XVIII w. „Grodzieński agroturystyczny kompleks Korobczycy”. Podczas tej wycieczki będzie możliwość dowiedzieć kompleks historyczno - kulturalny «Twierdza Grodzieńska – obóz partyzancki, spróbować białoruskich lokalnych przysmaków i alkoholu. Spacer po terenie „Zamku Zewany”. Wyjazd w kierunku Polski w godzinach popołudniowych. Przyjazd do Gdyni w późnych godzinach wieczornych/ nocnych.

Uwaga: istnieje możliwość zamówienia dodatkowego obiadu w Narodowej kuchni Adelsk wpisanej na Listę Dziedzictwa Niematerialnego Republiki Białorusi – dodatkowy koszt ok. 8,5 euro/ os.

Cena: 950 pln / os

Cena zawiera:
- przejazd autokarem
- 3 x nocleg z wyżywieniem (3 x obiadokolacje , 3x śniadanie)
- opiekę pilota
- ubezpieczenie KL i NNW
- wejścia do wybranych obiektów

Cena nie zawiera:
- dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
- dodatkowych atrakcji, które zostały wpisane jako opcje dodatkowe
- dodatkowych atrakcji, które nie zostały wspominane w programie.
- Wydatków osobistego charakteru
- dopłaty do pokoju jednoosobowego.

UWAGA:
- Program ramowy kolejność zwiedzania może ulec zmianie
- Wyjazd ma charakter pielgrzymkowy – podczas realizacji programu będą odprawiane Msze Święte w Kościele lub w hotelu.
- W celu zapisania się na wyjazd niezwłoczne jest wpłacenie zaliczki 300 pln do dnia 25-02-2018 do biura podróży „Damtour” z siedzibą w Kartuzach (osobiście/ poprzez przelew) lub w parafii św. Maksymiliana Kolbe u ks. Władysława Pałysa
- wyjazd zagraniczny- niezbędne jest posiadanie PASZPORTU ważnego min. 6 miesięcy od daty powrotu – kopię paszportu ze zdjęciem będzie trzeba dostarczyć do biura.

Zapisy i informacje:
Ks. proboszcz Władysław Pałys
Parafia rzymskokatolicka pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego, Gdynia Witomino, ul. Konwaliowa 13, 81-651 Gdynia Witomino
58 624-26-70 kom 519349861
lub
Kontakt do biura:
Chęć udziału można zgłaszać telefonicznie do biura od poniedziałku do piątku w godz. 10:00- 16:30 tel.: + 48 600 817 667 lub mailowo: group@damptour.eu

Zaliczki na pielgrzymki można wpłacać w formie gotówki lub na konto Uwaga: zawsze dopisek: pielgrzymka z ks Władkiem, imię i nazwisko za jaką pielgrzymkę.

Płatności:
aby usprawnić proces zapisów i płatności prosimy dokonywać wpłat na nr konta:
Konto w PLN - 33 1090 1098 0000 0001 3512 3085 - Odbiorca Damptour
Konto w EUR - PL 72 1090 1098 0000 0001 3512 3159 - Odbiorca Damptour Kod SWIFT: WBKPPLPP
Konto w USD PL 69 1090 1098 0000 0001 3512 3116 - Odbiorca Damptour Kod SWIFT: WBKPPLPP